• პოლიციამ  სოფელ ჩუმლაყში  აპრილში მომხდარ დაჭრის ფაქტზე  1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ჭ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩუმლაყში, მიმდინარე წლის აპრილის თვეში ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობი - 1971 წელს დაბადებული დ.ნ. ცივი იარაღის გამოყენებით გულმკერდის არეში დაჭრა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა.

• Police detained one person for wounding in the village of Chumlaki
The officers of Gurjaani Police Division of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted N.Ch. (DoB1987), as a result of operative-investigative activities for causing severe health damage on purpose.
The investigation established that the accused person, during the conflict which took place in Chumlaki village, Gurjaani municipality, wounded his acquaintance D.N. (DoB 1971) in chest area with a cold steel. The wounded man was transferred to the hospital where he underwent relevant medical procedures.
Police seized a weapon of the crime - a knife as evidence.
Investigation is in progress under article 117 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates severe health damage on purpose.